IV ADVENTO SEKMADIENIS. „Štai mergelė nešios įsčiose ir pagimdys sūnų,ir jis vadinsis Emanuelis,o tai reiškia: „Dievas su mumis“ (Mt 1, 23). Kun. E. Arnašiaus homilija
2016-12-18

IV Advento sekmadienio Evangelijos tema - Šv. Juozapas ir jo paklusnumas Dievo valiai, kurio vaisius yra - stebuklingas Dievo Sūnaus Įsikūnijimas. Kartais Šv. Juozapas vadinamas žmonių pamirštu šventuoju, tačiau Dievo planuose jam, kaip niekam kitam, buvo suteikta daug: jam buvo patikėtas Jėzaus, Dieviškojo Vaikelio, likimas ir visos žmonijos ateitis.

Skaityti daugiau...
III ADVENTO SEKMADIENIS. „Ir palaimintas, kas nepasipiktins manimi“ (Mt 11,6). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-12-11

Trečias Advento sekmadienis yra vadinamas džiaugsmo, lotyniškai - Gaudete vardu. Ar džiaugsmui yra pagrindo mūsų pilkoje kasdienybėje?

Juk mes, panašiai, kaip anuomet kalėjime Jonas Krikštytojas, siuntęs mokinius paklausti Jėzaus: „Ar tu esi tas, kuris turi ateiti, ar mums laukti kito?“ (Mt 11,3) - dažnai medžiaginio troškulio įkalinti savo dulkėtoje kasdienybėje ne mažiau būname apnikti abejonių: Dievas yra, o gal Jo visai nėra? Ar Dievui rūpi mano gyvenimas, o gal aš Jam tik mažas visatos sraigtelis, paskendęs metalo laužo kalne? 

Skaityti daugiau...
II ADVENTO SEKMADIENIS. Tyruose šaukiančiojo balsas: Taisykite Viešpačiui kelią! Ištiesinkite jam takus!” (Mt 3, 3). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-12-04

II Advento meto sekmadienio Evangelijoje Šv. Jonas Krikštytojas primena Bažnyčios vaikams atgailos, atsivertimo ir dvasinio atsinaujinimo svarbą. Turime nuolat ir pastoviai gyventi tiesos ir Dievo malonės stovyje, idant antrojo Kristaus atėjimo metu nebūtume užklupti netikėtai, bet nuolat budintys ir nuoširdžiai laukiantys savo Atpirkėjo ir Išganytojo atėjimo. Taigi Adventas yra metas, skirtas mums atnaujinti savo gyvenimus per maldą, atgailą ir medžiaginių gėrybių pasidalinimą su artimu. 

Skaityti daugiau...
I ADVENTO SEKMADIENIS. „Todėl budėkite, nes nežinote, kurią dieną ateis jūsų Viešpats” (Mt 24, 42). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-11-27

Pradedame Advento metą, kuris yra dvasinės piligrimystės laikas apmąstant savo asmeninį santykį su Dievu ir su artimu. Tai Viešpaties atėjimo metas trejopu būdu: praeitimi, kai Kristus atėjo prieš du tūkstančius metų į mūsų pasaulį Betliejaus tvartelyje; dabartimi, kai nuolat ir pastoviai išgyvename Kalėdų stebuklą ir ateitimi, jos dvasine intriga - antru Kristaus atėjimu. Aiškiau tariant, esame tarp dviejų dvasinių priekalų: jau įvykusio Kristaus atėjimo prieš du tūkstančius metų ir laukiamo antro atėjimo, kai viskas bus perkeista ir visos šio pasaulio paslaptys atskleistos. Antrasis Kristaus atėjimas daugeliui Jo mažosios kaimenės narių reiškia tikrą ir neabejotiną tiesos pergalę, nes šiame gyvenime taip dažnai nepelnytai triumfuoja ir melas, ir neteisybė. Toks dažnas kiekvieno iš mūsų palydovas yra apgaulė ir netikrumas. Kai Kristus pasirodys antrą kartą - tikime, kad tiesa ir meilė apkabins kiekvieną, kas kliovėsi gyvenimo audrų gelmės kovoje vien Viešpačiu ir Jo mokymo šviesa bei  niekur nenuklydo, nepasikliovė piktojo žabangais ir pažadais; neieškojo lengvų, tačiau kreivų takelių savo gyvenimo dvasiniame kelyje.

Skaityti daugiau...
XXXIV EILINIS SEKMADIENIS. KRISTUS, VISATOS VALDOVAS (KRISTUS KARALIUS). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2016-11-20

1925 m. Popiežius Pijus XI įveda naują liturginę Kristaus Karaliaus iškilmę. Manoma, kad šis popiežiaus pasirinkimas buvo neatsitiktinis tuo metu, kai Europoje ir visame pasaulyje lyg gaivalas kilo diktatorių banga. Tai buvo tiesiog troškimas priminti šio pasaulio galingiesiems  apie karalių, kuris neturi sau lygių nei žemėje, nei danguje.

 

Skaityti daugiau...
<<   <    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33    >   >>
Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy