XXVII EILINIS SEKMADIENIS. Apaštalai prašė: „Sustiprink mūsų tikėjimą“ (Lk 17, 5). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-10-02

Spalis Bažnyčios gyvenime yra maldų už misijas mėnuo. Simboliška, kad pirmo spalio mėnesio sekmadienio Evangelija kalba apie tikėjimo reikšmę žmogaus ir visuomenės gyvenime. Mokiniai prašo Jėzaus sustiprinti jų tikėjimą. Tuo tarpu Jėzus primena, kad tikėjimo kokybė yra daug svarbiau už kiekybę. Palyginimu apie garstyčios grūdelį Jėzus primena, kad mokėtume pastebėti dieviškus dalykus pačiuose mažiausiuose ir paprasčiausiuose gyvenimo įvykiuose. 

Skaityti daugiau...
XXVI EILINIS SEKMADIENIS. „Gyveno kartą vienas turtuolis“ (Lk 16, 19). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-09-25

Jėzus turtuolio ir vargšo Lozoriaus palyginimu paskutiniojoje rugsėjo mėnesio sekmadienio Evangelijoje primena, kad besaikis turto vaikymasis, nepastebint šalia stokojančio artimo, yra sunki nuodėmė ne tik prieš tūkstančius metų, bet lygiai tokia pati sunki nuodėmė ir šiandienos pasaulyje, neigiančiame bet kokią nuodėmę. Gal todėl šiandien kaip niekad daug yra šiuolaikinės vergovės atmainų. Nors maisto pagaminama ir išmetama beprotiškai daug, o žmonių, badaujančių mūsų planetoje, vis daugiau ir daugiau. Šiuolaikinio pasaulio prasme turtuolis buvo pasmerktas ne dėl turtų gausos, bet dėl Dievo ir Bažnyčios mokymo neklausymo ir gyvenimo tik pagal savo norus bei pageidimus. 

Skaityti daugiau...
XXV EILININS SEKMADIENIS. „Kas ištikimas mažmožiuose, tas ištikimas ir didžiuose dalykuose...” ( Lk 16, 10). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-09-18

XXV eilinio metų sekmadienio Evangelijoje apsukriojo prievaizdo palyginimu Jėzus primena kiekvienam iš mūsų turimus žemiškus palaiminimus: laikas, talentai, sveikata ir medžiaginės gėrybės yra skirtos tik vienam, laimingai siekti amžinojo gyvenimo vilties. 

Skaityti daugiau...
XXIV EILINIS SEKMADIENIS. „Tuomet Jėzus pasakė jiems palyginimą“ (Lk 15, 3). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-09-15

Rugsėjo vidurio sekmadienio Evangelijos tema - šių jubiliejinių Gailestingumo metų kertinė vinis. Jėzus kalba paprasčiausiais palyginimais apie esminius žmogaus išganymo įvykius. Šio sekmadienio geroji naujiena yra ta, kad Dievas, kaip tikras Tėvas, yra gailestingas savo vaikams. Šie trys Jėzaus palyginimai apie paklydusią avelę, pamestą drachmą ir sūnų palaidūną (veikiau jau pražuvusį ir visų nurašytą ir pamestą, lyg kokį daiktą)  telpa į vieną išminties lobyną - kas pamesta, šaukiasi suradimo. 

Skaityti daugiau...
XXIII EILINIS SEKMADIENIS. „Kiekvienas iš jūsų, kuris neatsižada visos savo nuosavybės, negali būti mano mokinys“ ( Lk 14,33). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-09-04

Rugsėjo pirmojo sekmadienio Evangelija mums primena, kad pirmiausia mūsų gyvenime turi būti Dievas, o visa kita - tik po to. Evangelija iškelia tam tikras sąlygas tam, kas nori būti dangaus karalystės žmogumi: ne šeima ar giminės reikalai, ne turtas ir nuosavybės troškimas, net ne mano gyvybė ir visas gyvenimas, svajonės bei troškimai. Pirmiausia mano gyvenime turi būti Dievas ir Jo valios vykdymas. Jėzus savo palyginime apie bokšto statytoją, kuris prieš darbą turi gerai pasiskaičiuoti, ar įstengs užbaigti ir neapsijuoks prieš žmones, primena, kad pasiryžimas sekti Jėzų turi būti ne karšta galva priimtas, bet gerai pamatuotas, suprastas ir įsisąmonintas, kaip pati svarbiausia žmogaus išganymo ir amžinybės paslaptis.

Skaityti daugiau...
<<   <    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32    >   >>
Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy