XVIII EILINIS SEKMADIENIS. „Žiūrėkite, saugokitės bet kokio godumo, nes jei kas ir turi apsčiai, jo gyvybė nepriklauso nuo turto“ (Lk 12,15). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-07-31

Paskutiniojo liepos mėnesio sekmadienio Evangelijoje Jėzus primena turto beprasmybę ir jo neįgalumą žmogui pagelbėti lemiamose gyvenimo sąlygose. Turime suprasti, kad žemiška nauda neša prasmę tik tada, kai ji yra suvokta kaip  instrumentas žmogaus rankose, bet ne pati simfonija. Jėzus mus įspėja, kad mūsų amžinasis gyvenimas nieko bendro neturi su žemiškų turtų gausa. Mūsų amžino gyvenimo garantas yra jautrumas ir pastabumas artimui bei mokėjimas žemiškomis gėrybėmis jautriai pasidalinti. 

Skaityti daugiau...
XVII EILINIS SEKMADIENIS. „Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma” (Lk 11,10). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2016-07-24

Septynioliktojo metų sekmadienio Evangelijos pagal Luką tema -  ištvermingos maldos galia. Jėzus pataria, kaip ir ko melsti iš dangiškojo Tėvo. „Tėve mūsų“  maldoje išreiškiame gyrių ir šlovę Dievui, o taip pat ir keletą esminių prašymų -  tai kasdienės duonos, tarpusavio susitaikymo ir dangaus apsaugos nuo piktojo žabangų. Kasdienė duona - tai mūsų dabartis išgyvenant kiekvieną gyvenimo akimirką su Dievo padėjimu. Nuodėmių atleidimas - tai susitaikymas su praeitimi. Mūsų ateitis, kai prieš piktojo žabangas per maldą pavedame savo apsaugą Dievui.

 

Skaityti daugiau...
XVI EILINIS SEKMADIENIS. „Morta, Morta, tu rūpiniesi ir sielojiesi daugeliu dalykų,  o reikia tik vieno” (Lk 10, 41). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-07-17

Liepos mėnesio vidurio sekmadienio Evangelija mums pasakoja apie dvi seseris -  Mortą ir Mariją.  Jos gyveno maždaug dvi mylios nuo Jeruzalės, mažame Betanijos kaime. Jų brolis buvo Lozorius, kurį iš mirties prikėlė Jėzus. Tai buvo geri Jėzaus draugai ir bičiuliai, kurie visada laukdavo ir šiltai priimdavo Jėzų jo kelionių metu. 

Skaityti daugiau...
XV EILINIS SEKMADIENIS. „Jėzus atsakė: „Eik ir tu taip daryk!” (Lk 10, 37). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2016-07-10

Pirmojo liepos mėnesio sekmadienio Evangelija aiškiai kalba apie pašaukimo iššūkius šių dienų Bažnyčiai: kiekvienas yra šaukiamas skelbti Dievo Karalystę žemėje žodžiu, darbu ir gyvenimo pavyzdžiu. Šio sekmadienio Evangelijoje sužinome, kad Jėzus turėjo ne vien dvylika mokinių - jų buvo žymiai daugiau. Evangelijoje nurodomas ir skaičius - septyniasdešimt du. Kokia tų mokinių pasiuntinybės dalia? Jėzus nieko jiems neįdeda kelionėn, o dar labiau draudžia ką nors pasiimti. Jie turi pasikliauti tik vienu Dievu. Taigi jų nešama nuo Jėzaus žinia yra skelbiama Ramybė ir Dievo karalystės artuma.

 

Skaityti daugiau...
<<   <    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33    >   >>
Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy