XIII EILINIS SEKMADIENIS. „Nė vienas, kuris prideda ranką prie arklo ir žvalgosi atgal, netinka Dievo karalystei“. (Lk 9, 62). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-06-26

Birželio mėnesio paskutiniojo sekmadienio Evangelijos skaitinys mums vaizdžiai primena žmogaus pašaukimo ir gyvenimo kelio pasirinkimo svarbą. Esame nuolat kviečiami save tirti, ar teisingu gyvenimo keliu einame. Manęs nesenai vienoje lietuvių susibūrimo vietoje paklausė: „Kunige, kas yra geras gyvenimas?“ Kiek susimąstęs atsakiau: „Gyvenimo kaip „gero“ per daug nevertinu, nes tai, kas šiandien gera, rytoj gali būti labai karti patirtis. Man labiau rūpi, ar gyvenu prasmingai – toks mano gyvenimo klausimas ir atsakymas“.

 

Skaityti daugiau...
XII EILINIS SEKMADIENIS. Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-06-19

Šio sekmadienio Evangelijoje išgirstame Petro išpažinimą, Jėzaus pirmąją pranašystę apie kančią ir prisikėlimą ir Jėzaus sąlygas kiekvienam, kas nori būti jo mokinys.

 

Skaityti daugiau...
XI EILINIS SEKMADIENIS. „Kam mažai atleista, tas menkai myli“ (Lk 7, 47). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2016-06-12

Šį sekmadienį Evangelijoje susitinka nuodėmė ir Gailestingumas. Žmogiško gyvenimo paribiai, žemiški užkaboriai ir dangiškos aukštumos, nepamatuojama dangaus mėlynė. Kyla keistas klausimas, - nejaugi be nuodėmės negalima pažinti Dievo meilės ir jo gailestingumo? Galima. Yra žmonių, kurių gyvenimo kelias tiesus tiesus - jokio vingio ir jokio šešėlio. Tačiau dauguma mūsų savaip esame prieš Dievą lyg skolininkai, kaip Jėzaus palyginime - vieni skolingi penkis šimtus denarų, o kiti - tik penkiasdešimt.

 

Skaityti daugiau...
X EILINIS SEKMADIENIS. „Pamačiusiam motiną Viešpačiui pagailo jos, ir jis tarė: „Neverk!” (Lk 7, 13). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2016-06-05

Birželio mėnesio pirmojo sekmadienio Evangelija mus sugrąžina prie vienos iš didžiausių žmonijos paslapčių - Jėzus prikelia iš mirties patalo našlės sūnų. Mirtis perkeičiama į gyvenimą. Kai šiandien visur aplink yra sėjama mirties kultūra  (nežiūrint išvystytų sveikatos priežiūros institutų, ligoninių, slaugos namų ir reabilitacijos centrų)  šiandienos žmogus, kaip niekad, yra graužiamas vienatvės ir beviltiškumo ligų. Jėzus šio sekmadienio Evangelijoje priartėja prie laidotuvių procesijos kaip Dievas, sujaudintas žmogaus kančios ir netekties skausmo.

 

Skaityti daugiau...
ŠV. KRISTAUS KŪNAS IR KRAUJAS (DEVINTINĖS). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2016-05-29

Antrasis Vatikano susirinkimas skelbia, kad Šventoji Eucharistija, kaip auka, yra viso krikščioniško gyvenimo esmė ir pagrindas (plg. Lumen Gentium, 11). Kodėl? Todėl, kad tai įgalina mus dalyvauti tikrovišku būdu Kristaus aukoje ir tokiu būdu pelnyti dvasinio gyvenimo vaisius. Tobuliausiu būdu yra pagarbinama Trejybė, vienas Dievas trijuose asmenyse. Tokiu būdu, kai dalinamės Švč. Sakramentu, stiprėja mūsų vienybė ir dosnumas su Jėzumi. Tai realus Kristaus Kančios, Mirties ir Prisikėlimo atminimas, kuris primena krikščionio pareigą su meile dalintis tuo, kas svarbiausia kiekvienam iš mūsų. Šv. Eucharistija, kaip ir visas žmogaus gyvenimas, yra paslaptis, o ypač mūsų viltis ir tikėjimas amžinybe bei žmogiškas dosnumas stokojančiam artimui. Jau prabėgo daugiau kaip du tūkstančiai metų nuo Jėzaus laikų, o Bažnyčia nuolat ir nepaliaujamai švenčia Eucharistijos stebuklą. Kodėl? Todėl, kad pats Jėzus paskutinės vakarienės metu savo mokiniams pasakė:  Tai darykite mano atminimui”.

 

Skaityti daugiau...
<<   <    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33    >   >>
Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy