XXIX EILINIS SEKMADIENIS. „Tarp jūsų yra ne taip! Kas norėtų tapti didžiausias iš jūsų, tebus jūsų tarnas" (Mk 10, 43). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2015-10-18

Spalio mėnesiui persiritus į antrąją pusę sekmadienio Evangeliją galėtume drąsiai pavadinti mokinių tuščių ambicijų sekmadieniu. Jėzus jau ne kartą vis kalba ir kalba savo mokiniams apie artėjančią ir Jo laukiančią kančią bei mirtį ant kryžiaus. O tuo tarpu du mokiniai, Zebediejaus sūnūs, Jokūbas ir Jonas panirę į kitokią savo gyvenimo svajonę: valdžią, turtus ir garbę. Kieno neaplanko tokia mintis?

Skaityti daugiau...
XXVIII EILINIS SEKMADIENIS.„Gerasis Mokytojau, ką turiu daryti, kad laimėčiau amžinąjį gyvenimą?“ (Mk 10,17). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2015-10-11

Nors turtuoliai retai lanko bažnyčią ir dar rečiau susimąsto apie amžinąjį savo likimą, o tie, kurie esame nuolat Dievo ir Bažnyčios mokymo lauke, dažnai vos galą su galu sudurdami galėtume savęs paklausti:  „Ar turi kokios įtakos mano išganymui užgyventas turtas?“

 

Skaityti daugiau...
XXVII EILINIS SEKMADIENIS MK 10, 2–16 „Taigi jie – jau nebe du, o vienas kūnas“. Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2015-10-04

Pirmojo spalio mėnesio  sekmadienio Evangelijos pagal Morkų skaitinys primena mums amžinus šeimos klausimus: koks turi būti tarpusavio sugyvenimas ir kaip spręsti šeimoje kylančias krizes. Jėzus skelbia revoliuciją: visi Mozės suteikti leidimai parašyti žmonai skyrybų raštą yra tik vyro širdies kietumas ir daugiau jokiu būdu nebeleistinas žmonių elgsenos paprotys. Atminkime, kad spalio mėnesio pirmo sekmadienio Evangelijoje Jėzus yra užklumpamas fariziejų, kurie ateina tik su vienu tikslu - spęsti Jam pinkles.

 

Skaityti daugiau...
XXVI EILINIS SEKMADIENIS. „Kas ne prieš mus, tas už mus!" (Mk 9, 40). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2015-09-27

Paskutinio rugsėjo sekmadienio Evangelija kviečia atsigręžti kiekvieną iš mūsų į slapčiausias savo sielos gelmes - žmogišką pavydą, nepakantumą ir blogas naujienas. Kaip jas priimame savo širdyje: džiaugiamės, liūdime ar esame viskam abejingi?..

 

Skaityti daugiau...
XXV EILINIS SEKMADIENIS. „Jei kas trokšta būti pirmas, tebūnie paskutinis ir visų tarnas!“ (Mk 9, 35). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2015-09-20

XXV eilinio metų sekmadienio Evangelijoje Jėzus mokinius ir šių dienų Bažnyčios vaikus moko kryžiaus kančios paslapčių:  „Žmogaus Sūnus bus atiduotas į žmonių rankas, ir jie nužudys jį, bet nužudytas jis po trijų dienų prisikels“. Mokiniai nesuprato tų žodžių, bet nedrįso jį klausti.”(Mk 9, 31-32) Ir šiandien daugeliui sunku suprasti, pakelti ir nešti savo asmeninį kryžių, kai jis nugula ant mūsų pečių, nedarbo, sumaištimi šeimoje, karjeros asmeninėmis nesėkmėmis ir net sunkios ligos pavidalu. Mes dažnai, kaip ir tie mokiniai pradžioje ištikti vienų ar kitų gyvenimo krizių, nesuprantame ir tik dažnai tuščiai klausiame, - kodėl aš? Kodėl man? Už ką?

 

Skaityti daugiau...
<<   <    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33    >   >>
Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy