XVIII EILINIS SEKMADIENIS. „Plušėkite ne dėl žūvančio maisto, bet dėl išliekančio amžinajam gyvenimui!" (Jn 6, 27) Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2015-08-02

Rugpjūčio mėnesio pirmojo sekmadienio Evangelija primena, kad dažnai žmonės renkasi  paviršutinius ir antraplanius gyvenimo prasmės sprendimus. Neretai mes galvojame, kad alkaną pirmiausia reikia papenėti ir tik vėliau kalbėti apie dvasinio pasaulio žavesį bei jo neišvengiamą artumą. Išvarginti gyvenimo duobių, dvasinės tamsos kartais ir mes, anot evangelisto Jono minios, klausiame Dievo:  „Tai kokį padarysi mums stebuklą, kad mes pamatytume ir tave įtikėtume?" (Jn 6, 30)

Skaityti daugiau...
XVII EILINIS SEKMADIENIS. „O Jėzus, supratęs, kad jie ruošiasi pasigriebti jį ir paskelbti karaliumi, vėl pasitraukė pats vienas į kalną" (Jn 6, 15). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2015-07-26

Jėzaus stebuklingas penkių tūstančių žmonių pamaitinimas tik su penkiais miežinės duonos kepaliukais ir dviem žuvimis nuo senų laikų Bažnyčios tradicijoje yra laikomas Šventosios Eucharistijos pirmavaizdžiu. 

Skaityti daugiau...
XVI EILINIS SEKMADIENIS. „Ir jis pradėjo juos mokyti daugelio dalykų" (Mk 6,34). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2015-07-19

XVI metų sekmadienio Evangelija mus sugrąžina į nelengvą tikrovę. Tiek prieš tūkstančius metų, tiek ir dabar yra daug šiame pasaulyje žmonių, kurie gyvena dvasinės dykumos sąlygomis. Vieniši, apleisti, pamiršti ir niekam nereikalingi. Dažnas patiriame išgręžtos kempinės jausmą; vienus šis jausmas aplanko rečiau, kitus dažniau ir ilgesniam laikui. Sprendžiame šią dvasinio gyvenimo lygtį - svaigalų, kvaišalų ir savižudybių gausa visų mūsų tėvynainių tarpe.  Matydamas plaukiančias minias pas Jėzų  evangelistas Morkus tokiais žodžiais  nusako Jėzaus emociją ir reakciją į minios bejėgiškumą: „...ir jam pagailo žmonių, nes jie buvo tarsi avys be piemens" (Mk 6, 34),- tai išvaizdžiai nusako žmoguje pirmiausia alkstantį ir begęstantį sielos aukurą.

 

Skaityti daugiau...
XV EILINIS SEKMADIENIS „Jėzus pasišaukė pas save Dvylika ir ėmė siuntinėti juos po du" (Mk.6,7). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.
2015-07-12

Evangelijos pagal Morkų skyriuje  „Apaštalų išsiuntimas“ sužinome apie nepaprastą Jėzaus pasitikėjimą savo mokiniais. Juk visose Evangelijose Jėzus gydo, laimina, ramina žmonių skausmą: tiek dvasinį, tiek ir fizinį, kai mokiniai, tuo tarpu, yra tik palydovai ir Jėzaus padarytų stebuklų liudytojai. O čia jau sužinome, kad Jėzus siunčia mokinius eiti po du į pasaulį ir jį keisti. Dar daugiau. Čia pirmą kartą sužinome ir išgirstame, kad Jėzus savo mokiniams pirmą kartą suteikia dvasinę valdžią. Jie veikdami Jėzaus vardu yra aukščiau bet kokios netyros dvasios ar ištisų demonų pulkų

Skaityti daugiau...
XIV EILINIS SEKMADIENIS. „Tik savo tėviškėje, tarp savo giminių ir savo namuose taip negerbiamas pranašas" (Mk 6,4). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2015-07-05

Liepos mėnesio pirmo sekmadienio Evangelija pasakoja karčią tiesą, apie Jėzaus atstūmimą tėviškėje. Jėzus po visos eilės kelionių gydant ligonius, luošius, prikeliant  mirusiosius, po mokymų ir įvairiausių išbandymų tėviškėje susiduria su žemiausiu dvasiniu pavydu, kuris tiesiog sprogsta jo tėviškėnų akyse,  išvydus ir išgirdus Jėzų. Klausimai „Iš kur jam tai? Kas per išmintis jam suteikta ir per stebuklai daromi jo rankomis?  Argi jis ne dailidė (...)?" (Mk 6,2).  Dar daugiau, - jie net piktinasi juo.

 

Skaityti daugiau...
<<   <    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33    >   >>
Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy