IV EILINIS SEKMADIENIS. „Jis mokė kaip turintis galią“ (Mk 1, 22). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2018-01-28

Paskutinio sausio mėnesio sekmadienio Evangelija mums pasakoja apie Jėzaus gyvenimo eilinę šabo dieną. Jėzaus asmenyje žmonės greit atpažino kažką daugiau nei paprasto žmogaus elgesyje. Jo kalba kvepėjo galia iš aukštybių, o darbai dvelkė stebuklų gausa. Visa tai buvo taip vientisa ir akivaizdu, kad žmonės čia pat atpažino naujo mokslo  galios pradžią, ir visus apėmė Mesijo laukimo nuojauta, kuri buvo išpranašauta ir užrašyta pranašų šventuosiuose raštuose.

 

Skaityti daugiau...
III EILINIS SEKMADIENIS. „Atsiverskite ir tikėkite Evangelija!“ ( Mt 1, 15 ). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2018-01-21

Sausio mėnesio antros pusės sekmadienio Evangelija prasideda pasakojimu apie viešą Jėzaus veiklą Galilėjoje. Įdomu, kodėl Jėzus pradėjo savo veiklą ne Jeruzalėje ar kitame tuometinio pasaulio didmiestyje, o atokiame Galilėjos krašte? Šiandien, kai daugelis jaunų specialistų baigę universitetus savo gyvenimo ir profesijos svajone laiko tik keletą Lietuvos didmiesčių arba emigraciją į didžiuosius pasaulio miestus, turime susimąstyti, kodėl Jėzaus viešoji veikla prasideda būtent Galilėjoje ir niekur kitur.

 

Skaityti daugiau...
II EILINIS SEKMADIENIS. „Jis tarė: „Ateikite ir pamatysite“ ( Jn 1, 39). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija
2018-01-14

Sekmadienio Evangelijos tekstas po Trijų Karalių sekmadienio tikrai galėtų vadintis pirmos pažinties su Jėzumi sekmadieniu bei pirmųjų mokinių pašaukimo sekmadieniu. Kiekvienam iš mūsų svarbu prisiminti pirmąsias draugystės užuomazgas, kurios neretai tampa ilgalaikiais gyvenimiškos bičiulystės ir bendradarbiavimo saitais, o iš kai kurių bičiuliškų ryšių išauga net pats gražiausias meilės ryšys.

 

Skaityti daugiau...
KRISTAUS APSIREIŠKIMAS - TRYS KARALIAI. „Mes matėme užtekant jo žvaigždę ir atvykome jo pagarbinti“ (Mt 2, 2). Kun. E. Arnašiaus homilija
2018-01-07

Graikiškas žodis - Epifanija (gr. Epiphaneia – apsireiškimas) reiškiantis pasirodymą, arba manifestaciją - apsireiškimą mums primena Kristaus pirmąjį apsireiškimą šiam pasauliui. Pirmutinė šio žodžio reikšmė skirta karaliui, kuris lanko savo provincijų žmones. Krikščionys nuo seniausių laikų šio žodžio reikšmę supranta kaip Dievo Apsireiškimą Jėzaus - Dievo Sūnaus asmenyje. Viešpaties Apsireiškimas, Trijų Karalių šventė, Bažnyčioje yra švenčiama jau nuo antro amžiaus po Kristaus ir pradėta švęsti anksčiau negu pati Kalėdų šventė.  Reikia nepamiršti, kad Viešpaties Apsireiškimas yra suprantamas ne vien kaip tik Trijų Karalių apsilankymas, užgimus Jėzui. Šios šventės ryškus aidas yra ir pats Jėzaus krikštas Jordano upėje po trisdešimties metų, pirmas Jėzaus pasirodymas sinagogoje bei pirmas Jėzaus stebuklas Kanos vestuvėse.

 

Skaityti daugiau...
Šventoji Šeima. „Vaikelis augo ir stiprėjo; jis darėsi pilnas išminties, ir Dievo malonė buvo su juo.” (Lk 2, 40). Kun. E. Arnašiaus homilija
2017-12-31

Paskutiniojo  metų sekmadienio tema  - Šventoji Šeima. Šį sekmadienį susimąstome, ko galima pasimokyti iš Šv. Šeimos: lengvo ir nerūpestingo gyvenimo, naktinių pokylių gausos ir kasdieniu maistu  turtingai nukloto stalo, kurio didžioji dalis patenka į konteinerius išmetimui? Tikriausiai – ne!

 

Skaityti daugiau...
<<   <    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33    >   >>
Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy