Atvelykis. ,,Kam atleisite nuodėmes, tiems jos bus atleistos, o kam sulaikysite, - sulaikytos” Jn 20, 23. Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija

2018-04-08
Homilijos >>

Dievo Gailestingumo sekmadienio Evangelijoje dar kartą naujai suvokiame Bažnyčiai ir visam pasauliui Jėzaus paliktą dovaną - Susitaikymo sakramentą - dieviško gailestingumo mokymą. Mirtį nugalėjęs Jėzus suteikia savo mokiniams galią atleisti nuodėmes. Prisikėlęs Jėzus ieško ne priešų, bet skelbia pasauliui naujo gyvenimo viltį taikoje ir ramybėje su Dievu ir vienas su kitu. Abejojančio apaštalo Tomo pavyzdys primena, koks  svarbus mūsų gyvenime yra tikėjimas, anot Antuano de Sent Egziuperi Mažojo Princo: „Aiškiai matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“.

Visas pasaulis tik prieš keletą savaičių sulaikęs kvėpavimą stebėjosi Pietų Prancūzijos žandarmerijos pulkininko-leitenanto Arnaud Beltrame žygdarbiu. Kovo 23 d. bakalėjos parduotuvėlėje Trebes mieste islamo teroristui pats save pasisiūlęs įkaitu vietoj moters. Jau prieš tai agresyvus teroristas nužudė žmogų, užgrobdamas jo automobilį, apšaudė ir sužeidė sportuojančius policininkus. Atvykęs į parduotuvėlę nužudė mėsininką ir pirkėją. Prancūzų pulkininkas-leitenantas sugebėjo teroristą įtikinti įkaitus paleisti, o vieną moterį, kuri buvo laikoma kaip teroristo kūno apsauga, apkeisti savimi. Palikęs savo įjungtą telefoną,  sudarė galimybes spec. pajėgoms girdėti, kas darėsi iš tikrųjų parduotuvėlės viduje. Išgirdę šūvius, įsiveržę vidun pareigūnai nukovė teroristą, o didvyrį rado sunkiai sužeistą, kuris netrukus mirė.

Vėliau, laidotuvių dieną, vietos vyskupas Alain Planet taikliai pastebėjo, sulygindamas šio kilnaus žandarmerijos karininko Arnaud Beltrame žygdarbį su Maksimilijono Kolbės žygdarbiu Aušvico nacių mirties konclageryje, savo noru apsikeitusiu vietomis su mirtin pasmerktu kaliniu. Tokie didvyriški poelgiai mirties akivaizdoje mums visiems dar kartą primena Dieviško gailestingumo pergalę, prieš bet kokias šiuolaikines ir protu sunkiai paaiškinamas prievartos ir smurto formas.

Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy