ŠV. MIŠIOS

Sekmadieniais

  8.00, 10.00,
12.00, 18.00 val.
 

Šiokiadieniais

  8.00, 18.00 val.
 
 

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Į albumą >>

GARSO IR VAIZDO ĮRAŠAI

 


 
Kontaktai  Nuorodos

 

 


Taizė piligriminė kelionė į Strazbūrą, Prancūzijoje

2013-12-28
Įvykiai >>

Taizė maldos grupelė, kaip ir kasmet, Naujųjų metų savaitę kvietė parapijos jaunimą į piligriminę kelionę, į Strasbūrą, Prancūzijoje. Šiemet „Pasitikėjimo piligrimystės“ etapas, organizuojamas Taize bendruomenės brolių, vyko jau 36-tą kartą. Gruodžio 28 d. 20.000 jaunų žmonių iš visos Europos, o taip pat ir kitų žemynų susitiko su juos priimančiais Elzaso ir Vokietijos Ortenau regiono gyventojais.

Truputis statistikos: Tarp atvykstančių daugiau nei 4.500 lenkų, 2.600 ukrainiečių, 1.400 italų, 1.200 kroatų, 1.000 baltarusių, apie 400 lietuvių.... 

Visi jauni žmonės buvo apgyvendinti šeimose. Daugelis, išvykdami iš Prancūzijos, sakė, kad buvo sujaudinti šilto priėmimo. Tūkstančiai žmonių išdrįso atverti savo namų duris jaunimui, kurio nepažinojo, tokiais laikais, kai mes dažnai bijome nepažįstamųjų. Tai liudija Bažnyčios bendrystę ir gilina tautų tarpusavio supratimą.

Iš viso susitikime dalyvavo 30.000 žmonių, kurie siekė regimos visų Kristų mylinčių žmonių bendrystės.

Rytais parapijose vyko pamaldos, po jų susitikimai mažose grupelėse. Vidurdienį ir vakare – bendros pamaldos, tuo pačiu metu vykstančios penkiose vietose. Po pietų – dvidešimtyje skirtingų miesto centro vietų vyko teminiai seminarai. Bendros pamaldos tuo pačiu metu vyko katedroje, Šv. Pauliaus reformatų bažnyčioje ir trijose Strasbūro parodų centro Wacken salėse. Salių dekoracijos buvo skirtingos ir atspindėjo šias temas:
• Rhénus Nord salė: Reino upę;
• Rhénus Sport salė: Vienuolyno sodą;
• 21 salė: Vynmedį.

Visomis susitikimo dienomis turėjome intensyvią programą: pamaldas, dalijimosi grupeles, teminius seminarus. Nematydavome mus priėmusių šeimų nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro. Tik 2014-01-01 turėjome šventinius pietus priimančiose šeimose.

Keletas atsiliepimų: 

Philippe (Strasbūras, Prancūzija)

„Kaip gera kartu su visais šiais jaunais žmonėmis melstis daugiakalbėse pamaldose. Mūsų vaikų ir anūkų viltis – pasaulis be karo, pagrįstas solidarumu ir tarpusavio supratimu... Svajonė? Ne, tai tapo realybe proveržio kupinose pamaldose!

Kaip galima nesižavėti maldos galia, meditacija tyloje, Dievo žodžio klausymu, pastarosiomis keturiomis dienomis vykusiu pasidalinimu tikinčiojo gyvenimo patirtimi, laiko maldai ir giesmei skyrimu? Aš mielai dalinausi su keliais žmonėmis, kurių kalbos buvo artimos mano gimtajai. Supratau, kad jie iš esmės beveik niekuo nesiskiria nuo mūsų kasdien sutinkamų jaunų žmonių. Tačiau jie sugebėjo atrasti savo gyvenimo prasmę, į jį įsileido Jėzų Kristų. Jie nori pasaulio, kupino nuoširdžių susitikimų ir dalinimosi su kitais.“ 

Pierre (Hoerdt, Prancūzija) 

„Jie atvyko ne iš Rytų, bet iš Lenkijos, Ukrainos, Lietuvos, Vokietijos, Rumunijos, Kroatijos, Belgijos... Atsivežė ne aukso, ne smilkalų, ne miros, bet spindinčias akis, užkrečiantį entuziazmą, troškimą susitikti, pasitikėjimą jaunyste ir truputį idealizavimo. Jie ieškojo Jėzaus ne tvartelyje, bet susitikime su kitais, tame, kuo dalijosi, tylioje maldoje, giesmių melodijoje, išgirstuose liudijimuose. Jie taip pat sekė žvaigžde, ieškodami būdų, kaip kurti pasaulį, kuriame kartu sugyvena žmonės iš įvairių pakraščių, iš anapus sienų, iš skirtingų kultūrų. Jie liudijo taikingą pasaulį, pagrįstą pasitikėjimu ir tikėjimu Dievo meile ir jautrumu.
Po susitikimo jie išvyko tuo pačiu keliu, kuriuo ir atvyko, palikdami mūsų senstančioms bendruomenėms (nors tikėjosi pamatyti tik jaunus žmones) truputį jaunatviškos romantikos, kelis pravirus langus, per kuriuos įsmukusi dvasia mums priminė, kad net ir praėjus dviem tūkstančiams metų, Evangelija vis dar gali išjudinti žmones išsiruošti į kelionę. Dėkoju jums, pasitikėjimo piligrimai, už dovaną, kurią mums palikote, greičiausiai to net nesuvokdami.“

Ir mums susitikimas paliko neužmirštamus įspūdžius, sušildytas širdis ir pripildytas sielas.

Grįždami mes vis dar giedojome Taizé giesmes. Dalinomės įspūdžiais apie mus priėmusias parapijas ir šeimas. Dėkojame visiems!

 

Vadovė Ilona  Pocevičiūtė

Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy