XVII EILINIS SEKMADIENIS. „Jį lydėjo didelė minia, nes žmonės matė stebuklus, kuriuos jis darė ligoniams” (Jn 6,2). Kun. Egidijaus Arnašiaus homilija.

2018-07-29
Homilijos >>

Stebuklingame duonos padauginimo sekmadienio Evangelijos pasakojime aptinkame save, ieškančius Dievo, kai esame prispausti ligų ir kitų - tiek dvasinių, tiek fizinių negalavimų. Taip pat šis pasakojimas mums primena, kad turime gyvenimo kelionėje mokėti jautriai pastebėti stokojantį artimą ir drąsiai dalintis  šio gyvenimo dovanomis. Patenkinę savo fizinį alkį ir troškulį, esame kviečiami žvelgti giliau, nes dvasinis alkis ir troškulys yra reikalaujantis gilesnio mūsų atsiliepimo į Dievo įkvėpimus ir Jo vedimą.

Šiandien jau yra tikras faktas, kad žemės vandenynai yra užteršti plastiko šiukšlių kalnais. Jų dydis šiandien prilygsta jau ištisų pasaulio valstybių dydžiui. Sugaunamų žuvų  skrandžiuose randamos tos pačios plastiko šiukšlių liekanos. Ir visa tai yra dabarties žmogaus veiklos padariniai. Ir tai dar ne viskas. Pasirodo, kad panaši padėtis jau yra ir kosmose, maždaug 300 km atstumu nuo žemės. Ten skraido ištisi kosminių šiukšlių karavanai, kurie šiandien jau rimtai grasina žemės palydovų veiklai ir ten dirbantiems kosmonautams. Bet nusileiskime ant žemės. O kiek šiandien išmetama maisto tiek eilinio žmogaus virtuvėje, tiek pasaulio maitinimo įstaigose. Kiek būtų galima tautų, paliestų sausros ir nederliaus, išmaitinti, jei žmogus išmoktų su tuo, ką turi, išmintingai pasidalinti?

Evangelinis duonos padauginimo stebuklas kviečia mus būti šio gyvenimo Evangelinės žinios dalyviais, o ne stebėtojais. Būkime tie, kurie dalinasi, o ne laukia kol atneš kiti.

Atgal | Į viršų

© Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapija, 2014
Sprendimas: Andy